Beauty Salon Margret

Mikromasáž očného okolia

Očné okolie je najjemnejšia a najchúlostivejšia časť celej tváre, je veľmi citlivá, ľahko býva poznamenaná vekom a únavou. Oči prezentujú celkovú fyzickú a duševnú kondíciu. Pri mikromasáži očného okolia sa znižuje prehĺbenie vrások okolo očí, zmenšujú vačky pod očami, pôsobí proti únave očí, znižuje vnútornoočný tlak a tým sa posilňuje zrak, napomáha k lepšiemu spriechodneniu dutín.

Mikromasáž tiež posilňuje obočie, ktoré počas rokov padá a hlavne prekrvuje pokožku, ktorá oddiaľuje jej stenšenie a predčasné starnutie. Mikromasáž tiež napomáha vyplaviť toxíny, ktoré sú odvádzané do lymfatických ciest, podporuje obnovu buniek, zabraňuje strate vlhkosti pokožky.

Vačky pod očami sú spôsobené dvoma príčinami:

  • Nahromadením tekutín
    Vačky vodnateľné: prezrádzajú uvoľnenie tkaniva v ľadvinách. Sú dôsledkom nadmerného príjmu tekutín.
  • Nahromadením hlienu
    Tukové vačky: ľadvinové tkanivá sú zanesené hlienom a tukom. Hlien je v močovodoch, vaječníkoch, maternici. Hromadia sa tak baktérie, vznikajú zápaly, cysty na vaječníkoch. Je potrebné obmedziť či úplne vylúčiť mliečne výrobky, tučné mäsá, cukry, bielu múku

 


  • Pálenie očí alebo sucho v očiach - znamená nedostatok vitamínu B2 alebo železa.
  • Červené okraje viečok – nedostatok zinku.
  • Šerosleposť – nedostatok vitamínu A a zinku.
  • Proti slzeniu očí a pichavej bolesti v očiach - pomáha odvar z feniklu. Do potravy zaradiť hlavne semena dyne, slnečníc, redkvička, vňať petržlen.
 


Salón Margret, Štúrova 14, 010 01 Žilina
tel.: 0902 401 611, 0915 564 200
mail: info@margret.sk, www.margret.sk