Beauty Salon Margret

Masáže

Masáž - pozostáva zo systematického hladenia, hnetenia a aplikovania tlaku na mäkké tkanivo celého tela. Jej cieľom je vyvolať stav celkovej relaxácie. Miestny účinok masáže sa prejavuje v oblasti kože urýchleným odstraňovaním jej povrchových zrohovatených vrstiev, zvýšením sekrécie potných žliaz a normalizáciou napätia kože, trením sa dosahuje urýchlené výprázdňovanie povrchových žíl a lymfatických ciest.

Prečo si dopriať masáže?

Je to jeden z najľahších spôsobov, ako môžeme bez akejkoľvek námahy spraviť niečo príjemné, ale predovšetkým užitočné pre svoje telo i dušu...

  • masáž je najstarší liečebný prostriedok v histórii ľudstva. Používa sa od praveku a dá sa považovať za druh osobnej hygieny. Zmenšuje alebo úplne odstraňuje bolesť, únavu a napätie kože, svalov aj vnútorných orgánov,
  • priaznivo pôsobí na krvný obeh aj lymfatický obeh, čím výrazne napomáha telu rýchlejšie sa zbaviť škodlivých a nepotrebných látok
  • zlepšuje telesnú výkonnosť, činnosť vnútorných orgánov, metabolizmus, imunitný systém, ako aj stav centrálneho nervového systému,
  • ponúka nám možnosť zveriť sa do rúk niekomu, kto sa o nás s radosťou postará, možnosť vypnúť, relaxovať a prísť na iné myšlienky.

PONÚKAME VÁM :

Klasickú masáž - je jedna z najviac využívaných masáží. Je to súbor hmatov, ktoré masér aplikuje na tele klienta. Masér stimuluje kožu, podkožie a najmä svaly pričom dochádza k prekrveniu pokožky, uvoľneniu svalov a odbúraniu napätia, ktoré spôsobujú zatvrdliny vo svaloch. Zatvrdliny na chrbte (odborne nazývané aj myogelózy) často krát spôsobujú bolesti nielen v mieste ich výskytu. Myogelózy sa pohybmi tela môžu presúvať a tým môžu dráždiť nervy a ich dráhy jednotlivých častí tela, čo spôsobuje bolesť. Pravideľnými masážami u našich masérov Vám myogelózy nebudú robiť problémy. Klasická masáž tiež veľmi dobre pôsobí proti únave a stresu, ktorý denno denne pôsobí na každého z nás. Táto masáž je veľmi príjemná a patrí k najefektívnejším masážam. Prečo teda nespojiť príjemné s užitočným, keď to je možné ? Klasická masáž Vám môže tiež pomôcť pri ochoreniach pohybového systému, stavoch po úrazoch a operáciách na kostiach a kĺboch (natrhnutie šliach, kĺbových puzdier ), ochorenia nervového systému (hemiparézy, hemiplégie, paraplégie), ochorenia tráviaceho systému (zápcha, obezita, poruchy metabolizmu), stavy dlhodobého znehybnenia, svalová únava (svalovica), rekonvalescencia (doliečenie).

Reflexnú masáž - môžeme definovať ako manuálny liečebný zásah na povrchu tela. Sústredíme sa na reflexné zóny, ktorými môžeme ovplyvňovať cez reflexné dráhy vnútorné orgány. Špeciálnou technikou sú postupne ošetrované dosiahnuteľné reflexné zmeny nielen v koži, ale tiež v podkoží, na obaloch svalov, v svaloch, eventuálne aj na perioste (okostici). Na ošetrenie nervových zakončení sa využíva predovšetkým dráždenie, hlavne ťahom. Existujú štyri základné sústavy reflexnej masáže: sústava pre šiju a hlavu, sústava chrbtová (dorzálna), hrudná (thorakálna) a panvová (pelvická). Táto masáž veľmi dobre pôsobí na vnútorné orgány a ich funkciu, tiež pomáha pri poruchách prekrvenia, poruchách a bolestiach chrbtice, migrénach.

Športovú masáž - je taktiež odvodená z klasickej masáže. Prevádza sa pred alebo po športovom výkone, má charakter povzbudivý, zahrievací pred výkonom - po výkone relaxačný utlmujúci. Prevádza sa rýchlejšie a agresívnejšie ako iné druhy masáže.
Manuálnu lymfodrenáž - v porovnaní s klasickou masážou Vám môže pripadať ako hladkanie. Je to preto, že pri tomto druhu masáže sa stimuluje lymfatický systém, celá sieť lymfatických vlásočníc, väčších lymfatických ciev a lymfatických uzlín. Jemnou masážou, robenou v pomalom rytme, sa zabezpečuje priaznivé odvádzanie prebytočnej tekutiny z tkanív vášho tela a zároveň sa udržiava v pohotovosti a v dobrom stave váš imunitný systém. Manuálnou lymfodrenážou sa tak môže predchádzať opuchom spôsobeným nedostatočnou činnosťou lymfatického systému, môže sa do určitej miery zmierňovať celulitída a priaznivo ovplyvňovať aj váš celkový zdravotný stav.

Detoxikačnú masáž medom - má veľmi priaznivé účinky proti rozvinutým ochoreniam, aplikuje sa aj pri strese, chronických ochoreniach, opotrebovaniu vekom, pri očistných kúrach. Pri medovej masáži dochádza k odstraňovaniu toxínov až z hĺbky tela .Odstraňuje usadeniny, všetky jedy z liekov, potravín, ktoré si telo nahromadilo v tkanivách v priebehu života. Med, ktorým sa masíruje, veľmi priaznivo posobí na pokožku a cez ňu aj priamo na organizmus a tým ho silne oživuje. Obnovuje prirodzenú detoxikačnú schopnosť organizmu. Medová masáž sa obzvlášť osvedčila pri alergiách, plesňových ochoreniach čriev, chorobnej nádche, nespavosti, bolesti hlavy, depresiach, menštruačných problémoch, pečeňových poruchách, ochabovaní vitality, výkonnosti a najmä strese.

Indickú masáž hlavy (champi) - živote Inda zohráva masáž dôležitú úlohu. Ich technika masáže sa vyvíjala tisícky rokov a preto vedia ako priamo ovplyvniť bolesti nielen hlavy pomocou tejto masáže. Indická masáž hlavy, alebo Champi je relaxačná terapia založená na prastarom ajruvédskom liečebnom systéme. V skorších fázach tejto techniky sa masírovala len hlava, ale evolúciou sa vyvinuli nové hmaty, ktoré zahŕňajú aj šiju, ramená a krk. Práve preto sa efekt tejto masáže znásobil. Pri tejto masáži masér začína šijou a ramenami, prechádza na krk a nakoniec na hlavu. Masér na hlave pôsobí na pokožku čo má za následok prekrvenie, ktoré podporuje rast a zosilnenie vlasov. Vo svete je známe, že táto masáž pôsobí veľmi dobre aj proti migréne.

Liečivé účinky -celkovo a miestne uvoľňuje svalstvo, čo vedie k okamžitej úľave - rozrušuje vzrasty väzivového tkaniva, stuhnuté svaly a zatvrdliny - uvoľnuje kožu na hlave, relaxuje celý organizmus - zvyšuje príjem kyslíka v tkanivách, zlepšuje krvný obeh a tým sa lepšie okysličuje aj mozog -podporuje rast vlasov, pomáha pri nespavosti a poruchách spánku. UPOZORNENIE: Klientov prosíme, aby si pred touto masážou na vlasy nedávali nijakú vlasovú kozmetiku (lak, gél, atď...) , nakoľko masér pracuje s pokožkou hlavy a vlasmi.

 


Salón Margret, Štúrova 14, 010 01 Žilina
tel.: 0902 401 611, 0915 564 200
mail: info@margret.sk, www.margret.sk