Beauty Salon Margret

Omladzujúci-chemický peeling - AHA a BHA ovocná kyselina glykolová

Chemický peeling je neinvazívna metóda ošetrenia v estetickej dermatológií, je bezpečnou lekársko-kozmetickou metódou, ktorá predstavuje hraničné ošetrenie mezi kozmetikou a liečivom.

Prvé poznatky o tejto špeciálnej kúre získali už Egypťania. Podstata tohto revitalizačného, omladzujúceho ošetrenia spočíva v aplikácií ovocných kyselín (väčšinou sa používajú organické kyseliny typu AHA a BHA) v rôznej koncentrácií (v kozmetike 10%-35%-40% U NÁS AJ  50-70%) a s rôznou hodnotou pH priamo na pokožku vo forme kúry. Tieto kyseliny v rôznej miere podráždia pleť, dochádza k pomalému a postupnému oddeľovaniu pokožky, ktorá sa postupne „zošúpe“ Po štádiu podráždenia následuje hojenie. Nové bunky vznikajúce pri hojení, nahradzujú bunky poškodené, ktoré pred peelingom vykazovali ESTETICKÝ DEFEKT - trudovitá pleť po akné, povrchové vrásky, poškodenie pleti po nadmernom slnečnom žiarení. 

V jesennej ponuke kozmetických ošetrení chemický peeling má veľmi dôležité miesto hlavne ako revitalizačné, hydratačné a regeneračné ošetrenie.

Aké sú najčastejšie dôvody použitia AHA a BHA peelingu?

 • poškodenie pokožky po nadmernom opaľovaní s tvorbou vrások a nadmerným rohovatením
 • zmeny a posuny pigmentu (pehy, hypo a hyperpigmentácie po opaľovaní alebo zápale)
 • starnutie pleti
 • akné typu I a II s pustulami a komedónmi a trudovitá pleť

Pôsobenie AHA a BHA na pokožku a škáru

0009

Aké má účinky chemický peeling?

 • rozjasnenie pleti
 • zvýšenie hydratácie a pružnosti
 • zmenšenie pórov
 • vyhladenie vrások
 • vyhladenie jazvičiek po akné
 • farebné zjednotenie pokožky pri hyper a hypopigmentáciách
 • odstránenie akútnych prejavov akné
 • odstránenie prejavov starnutia pokožky vplyvom slnečného žiarenia tzv. photoaging

Čo je kyselina glykolová?

Kyselina glykolová je jedna z ovocných kyselín, ktorá sa získava z cukrovej trstiny. Napomáha uvoľňovať a odstraňovať vrstvu odumretých kožných buniek a optimalizuje bunkovú obnovu pokožky. Vplyvom jej pôsobenia na pokožku dochádza k prejasneniu pleti, zmenšeniu pórov, zvýšenej hydratácii a pružnosti. Pri pravidelnom používaní dochádza k vyhladeniu vrások, jazvičiek po akné, alebo odstráneniu nežiaducich pigmentácii. Použitie prípravku s kyselinou glykolovou je vhodné pre suchú, vráskavú, mastnú, či aknóznu pokožku.


Koľko peelingových procedúr je treba absolvovať?

To je veľmi individuálne. Kozmetička sa pri určovaní počtu ošetrení riadi stavom pleti a jej reakcií na jednotlivé procedúry. Obvykle sa odporúča 4-6 až 8 procedúr v rozmedzí 2-4 týždňov. Potom je doporučený udržovací program.


Ako sa na peelingové ošetrenie AHA a BHA pripraviť?

Ošetrenie sa skladá z niekoľkých kúr povrchového AHA a BHA peelingu. 10 - 14 dní pred prvou kúrou budete používať G10 Zjemňujúcu emulziu (zakúpite v salóne Margret), ktorá významne znižuje riziko prípadnej nežiadúcej reakcie. Emulziu používajte 1-2x denne podľa doporučenia. Od začiatku aplikácie emulzie sa neopaľujte a používajte len doporučenú kozmetiku.


Čomu sa treba pred ošetrením peelingom vyvarovať?

Depilácia alebo epilácia . UVA a UVB lúčom je veľmi dôležité sa vyvarovať. Iné druhy chemických peelingov, alebo dermabrázia . Farbenie vlasov chemickými prípravkami, trvalá ondulácia . Lokálna aplikácia prípravkov s obsahom derivátov kyseliny vitamínu A . Užívanie isotretinoinu (Roaccutane)- ukončiť terapiu 6 mesiacov pred aplikáciou peelingu. 


Ako bude pokožka vyzerať bezprostredne po peelingu?

Kyselina glykolová sa nanáša na povrch pleti, kde spôsobí  podráždenie a lokálny zápal s príznakmi začervenania, svrbenia, zvýšenej teploty v mieste podráždenia a mierneho (často neviditeľného) opuchu. Podľa reakcie pleti a želaného efektu sa po 15-40 min. neutralizuje neutralizačným roztokom, kedy nepríjemný pocit na pokožke ustane.

Po štádiu podráždenia nasleduje hojenie, nové bunky, ktoré vznikajú pri hojení, nahrádzajú bunky poškodené, ktoré pred peelingom vykazovali estetický defekt – zlepšenie stavu trudovitaj pleti po akné, zjemnenie jej povrchu, sploštenie drobných jazviev po akné, lepšia hydratácia pokožky, vyhladenie jemných povrchových vrások, zblednutie pigmentových škvŕn, defekty spôsobené nesprávnym permanentným mejkapom, jasnejší vzhľad pokožky... Doslova a do písmena narastie nová pokožka. Zdá sa to možno nepochopiteľné, ale týmto spôsobom zámerne vedome kozmetička vyvolá u zákazníka zranenie so zápalom. Do 24 hodín po peelingu začína proces obnovy poškodeného tkaniva a je veľmi dôležité nechať pokožku „dýchať“ , ošetrovať prípravkami na pleť bez parfémov, na pleť nepoužívať mejkap cca 3 dni. Nová pokožka vyzerá omnoho lepšie a zdravšie. Po prevedení stredne hlbokého peelingu môže začervenanie pretrvávať až 14 dní a olupovanie bude výraznejšie. Môže dôjsť k prechodnému opuchu či vytvorení povrchovej chrasty. Dohodnite sa, aký stupeň ošetrenia je pre vás prijateľný, a za ako dlho sa môžete vrátiť k svojim denným povinnostiam ( druhý deň, za niekoľko dní ).


Nízko dávkový AHA peeling (14%)  G 10 pre dlhodobejšiu aplikáciu na pleť, pre domáce použitie  ...zakúpite v salóne Margret    

Peeling pleti AHA kyselinami je všeobecne považovaný za náročný zákrok, ktorý vyžaduje špecifické postupy a má svoje riziká. Toto všetko nemusí byť pravda, pokiaľ sa na pleť nanášajú nižšie koncentrácie do 15% a používajú sa šetrné nosiče pre AHA kyseliny.

Kyselina glykolová je najčastejšie používanou AHA kyselinou pre povrchový a stredne hĺbkový chemický peeling. Z chemického hľadiska sa jedná o organickú stredne silnú kyselinu, ktorá relatívne rýchlo preniká do pokožky. Pre AHA peeling v salóne Margret sa používa v 35 - 70% koncentrácii.

otázka: Je rozdiel medzi dráždivým účinkom a účinkom, ktorý spôsobuje olupovanie pokožky a jej následnú obnovu ?

odpoveď Margret: Existuje široko rozšírený názor, že stupeň podráždenia kože je priamo úmerný výslednému účinku peelingu.  Je pravdou, že výsledky so 70% kyselinou glykolovou sú výborné, ale rovnaký efekt je možné dosiahnuť aj slabšími koncentráciami (G 10) pri opakovanej aplikácii. Moderná kozmetológia prišla s koncepciou AHA kyselín, ktoré sa môžu aplikovať dlhodobejšie na pleť - táto vlastnosť úzko súvisí s ovplyvňovaním dráždivých účinkov kyseliny glykolovej. Nanášanie slabších koncentrácii AHA kyselín /do 15%/ na pleť môže viesť k rovnakému omladeniu ako silný peeling.

otázka: Čo môže ovplyvniť dráždivé vlastnosti kyseliny glykolovej ?

odpoveď Margret: Problém podráždenia pleti je spôsobené nielen kyselinou, ale tiež zásaditou látkou, ktorá upravuje pH na prijateľné hodnoty. Avšak druhou nie menej dôležitou vlastnosťou je pH, ktorá lepšie informuje o sile kyseliny a jej vlastnostiach po nanesení na pokožku.

Koncentrácia kyseliny:                pH kyseliny:              Dráždivosť:

20%                                                      1,5                            mierna

20%                                                     1,4                            stredná

30%                                                     1,5                            stredná

30%                                                     1,4                           silnejšia

35%                                                     1,4                           silnejšia

35%                                                     1,3                           silná

50%                                                     1,1                           velmi silná

50%                                                     0,9                           velmi silná

70%                                                     0,8                           velmi silná

70%                                                     0,6                           extrémne silná

Je dôležité znížiť koncentráciu dráždivého hydroxidu amonného a nahradiť ho miernejšou zložkou. G10 AHA Zjemňujúcu emulziu, je určená pre dlhodobejšiu aplikáciu na pleť. Koncentrácia kyseliny glykolovej v prípravku je 15% a pH bolo nastavené na 0,5 pričom hydroxid amonný bol čiastočne nahradený aminokyselinou argininom, ktorá je prirodzene obsiahnutá v bielkovinách. Prípravok sa môže aplikovať na pleť až po dobu 45 dní a vykazuje výrazne nižší dráždivý účinok, ako bežný AHA peeling.

otázka: Aký je výsledný efekt aplikácie G10 AHA Zjemňujúcej emulzie ?

odpoveď Margret: Pri pravidelnej aplikácii 1x denne večer dochádza približne po 3 dňoch k zjemneniu pleti. Tento efekt je viditeľný u väčšiny kientiek, nesúvisí však s procesom potláčania viditeľných vrások. Až po 7 dňoch nastáva ďalšia fáza regenerácie kože, na ktorú bol aplikovaný peeling. Tým sa obnovuje zdravý vzhľad pokožky bez pozdĺžnych vrások.


Produkty na domáce použitie Light AHA

 Prípravky chemického peelingu pevne naväzujú na seba a výrobca nezabúda ani na hydratáciu a domácu starostlivosť. ...zakúpite v salóne Margret

 • G10 AHA Zjemňujúca emulzia
 • Renovia krém denný pre ošetrenie zrelej pleti
 • Rephasia obnovujúci krém BIO
 • SYMBIOSE - krém pre zníženie tvorby mazu
 • White Action - zosvetľujúci krém

Spoločne s kozmetičkou sa môžete dohodnúť, čo všetko bude nutné k dosiahnutiu požadovaného výsledku, a či sú vaše očakávania reálne. Prediskutujte, ktoré partie tela si prajete ošetriť ( tvár, krk, dekolt, chrbát, ruky ) a ako rýchlo má nastať zlepšenie.

riešenie ochabnutej pleti.... 

radiofrekvencia4  

riešenie problematickej pleti - akné...

  osetrenie_pleti

riešenie pigmetových škvŕn...

 


Salón Margret, Štúrova 14, 010 01 Žilina
tel.: 0902 401 611, 0915 564 200
mail: info@margret.sk, www.margret.sk