Beauty Salon Margret

Kolagénová indukčná terapia / dermarollerom

Kolagénová indukčná terapia - je spôsob ošetrenia pokožky podľa nemeckého plastického chirurga, používa sa pritom malý mechanický valček, na povrchu ktorého sa nachádzajú výbežky ihiel- 192 ihiel v 8 radoch. Tento valček sa niekoľkokrát „otáča“ na ošetrovanom povrchu, čím sa vytvoria mikroranky do hĺbky 0,5-2mm (podľa indikácie ošetrenia)

  • (0,5 mm – určené na jemné vrásky, na tzv. fajčiarske vrásky okolo pier, pigmentové škvrny)
  • (1 mm – stredne hlboké vrásky, jazvy po akné)
  • (1,5-2mm – hlboké vrásky, strie, keloidné jazvy, hlboké jazvy po acne, spevnenie pokožky napr., na bruchu po pôrode)

Dermarollerom vyvoláme úmyselné mikroranky v pokožke, ktoré odštartujú tvorbu nového kolagénu v hlbších štruktúrach pokožky. Ihličky len porušia povrch kože, preto nie je potrebné hojenie ( pri kozmetickej variante!), ktoré by vyžadovalo práceneschopnosť. Malé mikroranky nútia pokožku, aby sa zregenerovala a odštartovala prirodzený regeneračný proces pokožky a vytvorila nové, pružné kolagénové vlákna. Cez vytvorené mikrokanáliky sa vpravuje do pokožky špeciálny, veľmi účinný, čistý prípravok s vysokým obsahom kolagénu a oktapeptidu ( náhrada za hexapaptid) – prípravok 2. generácie!

Nastáva zmena v derme, kolagén III.typu (s nízkou schopnosťou viazania vody) sa premení na kolagén I. typu (hydratovaný). Po 3-4 mesiacoch sa znova vybuduje elastická kolagénová sieť, pokožka sa stane pružnou,  rozšírené póry sa stiahnu, celá tvár sa omladí. 

Ako anti-aging ošetrenie je to vynikajúca a cenovo dostupná metóda pre každého. Mnohých prekvapí, že kolagénovou indukčnou terapiou dermarollerom sa dá dosiahnuť výrazné zlepšenie pri rozšírených cievkach. Metóda je ešte účinnejšia ak sa kombinuje s laserovým ošetrením. Ako jedna z mála veľmi efektívnych ošetrení sa môže vykonávať aj v letných mesiacoch.

Je to najnovšia metóda a patrí k najúčinnejším ošetreniam pri rôznych estetických problémoch pokožky ako:

  • vyhladzovanie jemných ale aj hlbších vrások
  • pleť s rozšírenými pórmi
  • pleť so seborrheou
  • zvyšovanie elasticity, pružnosti pokožky
  • na vyrovnanie reliéfu kože postihnutej jazvami po akné
  • na zjemnenie strie a celulitídy

 

 


Salón Margret, Štúrova 14, 010 01 Žilina
tel.: 0902 401 611, 0915 564 200
mail: info@margret.sk, www.margret.sk