Beauty Salon Margret

Starostlivosť o ruky

Čo je pre kvalitu našich nechtov a pre pekne upravené ruky to najdôležitejšie?

Samozrejme je to každodenná starostlivosť. Rukám sa musíme venovať každý deň, najlepšie niekoľkokrát. Základom je krém na ruky, ktorý sa používa po každom umytí rúk. Krémov na ruky je viacero druhov, mimo iné i s ochranným faktorom, ktorý je určený ženám zrelšieho veku a zabraňuje vzniku pigmentových škvŕn. Pokiaľ pigmentové škvrny už vznikli, dokáže ich tento krém postupne vybieliť. Pri práci a bežnom domácom upratovaní je vhodné si ruky chrániť pracovnými, alebo gumovými rukavicami. Pokiaľ neradi pracujete v rukaviciach, môžete svoje ruky po práci ošetriť regeneračnými zábalmi.

Ako sa máme starať o ruky v zime? Má prechladnutie rúk vplyv na kvalitu nechtov?

Áno, pokiaľ nenosíte rukavice a ruky prechladnú, tak sa nechty stávajú krehkejšie a majú väčší sklon k lámavosti, štiepeniu a praskaniu. Takže rukavice k zime určite patria.

Aký tvar nechtov je práve v móde?

V posledných rokoch bol moderný tvar hranatý - hlavne francúzska manikúra, čo je prirodzená úprava s bielymi končekmi na konci nechtov. Súčasná móda sa vracia ku klasickému mandľovému tvaru. Nechty sa viac zaobľujú, hlavne na mohutnejšej ruke je lepšie ponechať necht dlhší a viac ho zaobliť. Ideálne je nechty nestrihať, ale používať pilníky a predovšetkým nekovové – sklenené, alebo klasické papierové.

Francúzska manikúra bola hitom minulých rokov. Ako to vyzerá do budúcna?

Francúzska manikúra je nesmrteľná, hodí sa ku každému veku, príležitosti a oblečeniu. Čo sa týka farieb laku na nechty, je zimná sezóna poznamenaná metalickými prvkami – kovovými odleskami.

Ako upraviť nechty v súvislosti s tvarom nechtov a rúk?

Nechty široké a krátke, na ktoré nechceme zbytočne upozorňovať, potrebujú svetlý odtieň laku. Pokiaľ chceme necht zoštíhliť, zvolíme naopak tmavší lak, ktorý nanesieme iba na stred nechta a po krajoch necháme volné prúžky. Necht bude pôsobiť dlhším a štíhlejším dojmem. Záleží taktiež na našom zamestnaní – sú profesie, kde farebné nechty nie sú prípustné.

Rada na záver

Odporúčam každý týždeň zájsť na manikúru. Nestrihať nechtovú kožtičku, iba ju zľahka zatlačiť a používať zmäkčovacie krémy. Nebojte sa používať lak na nechty – nechtom neuškodí, naopak necht spevní a lámavým nechtom veľmi prospeje. Odlakovače používajte bez acetónu a s prídavkom regeneračných zložiek.


Všetky služby nechtového dizajnérstva, Vám ponúkneme  od 1.1.2015 


Salón Margret, Štúrova 14, 010 01 Žilina
tel.: 0902 401 611, 0915 564 200
mail: info@margret.sk, www.margret.sk