Beauty Salon Margret

Predlženie vlasov

Pred pár rokmi čisto trendová záležitosť, dnes vyhľadávaný spôsob ako riešiť problém riedkych vlasov, s ktorým mnohé bojujeme celý život. Predlžovanie vlasov. Metód, ako dosiahnuť vysnenú korunu krásy je viac ako dosť – keratín, živicové spoje, našívanie, kovové spojky, silikonové eurolocy a iné. Stačí si len vybrať.

Salón

Kozmická rýchlosť
Rast vlasov nanešťastie nie je možné urýchliť a ťažko by sme hľadali aj spôsob ako ovplyvniť ich hustotu. Ak k nám príroda nebola štedrá do takej miery ako by sme si priali, môžeme jej pomôcť a získať bohaté vlasy už za pár hodín. Miesto dlhoročného čakania na to, kým vám vlasy dorastú do želanej dĺžky navštívte nášho kaderníka, ktorý vám takmer na počkanie vyčaruje z páperia na hlave závideniahodnú objemnú hrivu. 

Rýchla zmena
V prípade predlžovania vlasov neexistujú žiadne vekové obmedzenia a nezáleží ani na kvalite, či farbe vlasov. Jediným dôležitým kritériom je, aby dĺžka vlasov dosahovala aspoň 10 centimetrov. Vlasy si môžete dať predĺžiť o 10, 30, či 70 centimetrov. Záleží na vašej predstave a finančných možnostiach.

Nemusíte sa báť ani farbenia, melírovania, žehlenia, či natáčania vlasov. Aj keď zmenu farby sa odporúča zveriť pre istotu do rúk odborníkov. Na „cudzích“ pramienkoch je výhodné aj to, že ak vás po čase dlhé kadery zunujú, môžete si pramienky odložiť a použiť ich neskôr.

Starostlivosť o nadpojené vlásky
Keďže sa napojeným pramienkom nedostáva výživy z vlasových korienkov a mastnoty z pokožky hlavy, vlasy treba po každom umytí šetrne ošetriť prostriedkom proti vysúšaniu vlasov, aby sa predišlo ich lámaniu. Pri rozčesávaní sa vyhnite ostrému šklbaniu, ktoré oslabuje spoje. Ak k svojim novým vlasom nebudete pristupovať zodpovedne a neposkytnete im náležitú starostlivosť, ľahko sa môže stať, že z vašich nadpojených vláskov po pár mesiacoch ostane zničený chuchvalec čohosi, čo vlasy len pripomína.

Každý kaderník by vás však mal upozorniť, že vlasy by ste si nemali nechať príliš dlho vyrastať, pretože sa „prezradíte" a je väčšia šanca, že sa spoje poškodia. Predĺžené vlasy si češte od končekov smerom ku korienkom, v oblasti spojov ich prichytávajte prstami. Na noc ich poriadne rozčešte a zapleťte do vrkoča alebo utiahnite do chvostu. Vyhnete sa možnému zauzleniu vlasov počas spánku a pohybov, nad ktorými nemáte kontrolu. Umelo nadpojené vlasy by ste nemali rozčesávať, keď sú mokré, pretože sú viac náchylné na naťahovanie a následné lámanie.

Tak škodia alebo nie?
Mnoho žien, ktoré okúsili čaro predĺžených vlasov, sa zhodlo, že si tým narušili svoje vlastné. Argumentujú, že po odpojení sú redšie a tenšie, no veľkú úlohu tu zohráva klam. Po odpojení prichádza mierne sklamanie z prirodzených vlasov, pretože doteraz boli na pohľad husté a dlhé. Razom je to fuč a dojem môže byť nanič.

Odpojenie so sebou nesie aj úpravu strihu, pretože konce vlasov boli dlho v spojoch, odíde však ťaživý pocit, ktorý niektoré predĺžené vlasy so sebou nesú. Ak si totiž necháte nadpojiť 40 centimetrov, je to už istá váha, ktorú musí udržať živý vlas. Preto je pomerne bežné pobolievanie korienkov, ktoré neskôr zmizne.

TIP: Ak sa na trvalejšiu zmenu ešte necítite, ale láka vás to skúsiť, siahnite po „clip in" riešení. Sú to vlasy akoby na sponke (pukačke), ktoré si môžete kedykoľvek pripnúť aj odopnúť. Nezruinujú peňaženku ani pôvodné vlasy a môžete vidieť, ako by vám to po drahej procedúre seklo. Salón Margret, Štúrova 14, 010 01 Žilina
tel.: 0902 401 611, 0915 564 200
mail: info@margret.sk, www.margret.sk