Beauty Salon Margret

Micro needle neinvazívna mezoterapia

Neinvazívna mezoterapia je bezpečná a naturálna metóda, ktorá prirodzene podporuje tvorbu kolagénu, elastínu a nových buniek, vypne kožu a vyrovná povrchové vrásky. Mezoterapia sa používa ako metóda preventívna aj liečebná. Má silný protivráskový účinok. Zjemňuje jazvičky po akné alebo úrazoch. V porovnaní s ručnou mezoterapiou, tzv. "dermapiercingom", ktorý sa vykonáva dermarollerom je zabezpečená absolútna hygiena. Používame sterilné, jednorazové mikroihličky.

Čo je to neinvazívna mezoterapia?

Mezoterapia -  prístrojová metóda, ktorá prirodzene podporuje tvorbu kolagénu, elastínu a nových buniek, vypne kožu a vyrovná povrchové vrásky. Nastáva proces hojenia ako pri malých poraneniach na koži. Mezoterapia sa používa ako metóda preventívna aj liečebná.  Mezoterapia je minimálne invazívny postup, pri ktorom sa špeciálne séra aplikujú mikroihličkami s dĺžkou 0,5 mm – prenikajú do kože 0,2 – 0,3 mm. Tieto látky majú zásadný význam pre regeneráciu pokožky a jedine táto metóda zaručí, že sa  potrebné látky dostanú tam, kde môžu pozitívne pôsobiť.

Pokiaľ je pokožka vysušená a je potrebné  vypnúť drobné vrásky, býva tento roztok kombinovaný s kyselinou hyalurónovou. Tá je dôležitým stavebným prvkom kože. Jej aplikáciou dosahujeme intenzívnu hydratáciu, vypnutie a spevnenie pokožky. Taktiež je možné vyhladiť stredne hlboké vrásky na krku, dekolte alebo na rukách.  Presný postup terapie a zloženie roztokov určí kozmetička na základe zhodnotenia veku a stavu pokožky. 

Pre koho je táto metóda určená?

Vhodná terapia pre mužov a ženy bez rozdielu veku.

Ako prevencia proti  predčasnému starnutiu pleti je táto metóda využívaná aj u zákazníkov 20 plus. Vo všeobecnosti sa mezoterapia využíva pri prejavoch starnutia pleti bez rozdielu veku. Na potlačenie strií a drobných jaziev po akné alebo po úrazoch.

Ktoré oblasti ošetrujeme mezoterapiou?

  • celú tvár alebo len  určité oblasti tváre
  • krk a dekolt
  • chrbty rúk

Je toto ošetrenie bolestivé?

Nie, cítite len jemné poštipkávanie. Je to vďaka tomu, že mikroihličky sú tak rýchle, že bolesť nemá dostatok času, aby dosiahla na kortex, kde by bola zaznamenaná.

Aká je frekvencia ošetrení?

Po mezoterapii

Rekonvalescencia po mezoterapii  nie je potrebná. Hneď po zákroku nanášame špeciálnu upokojujúcu masku, ktorá stiahne začervenanie a podráždenie kože.

  • bezprostredne po ošetrení a následne dva dni je vhodné sa vyvarovať intenzívnemu opaľovaniu 
  • používať vysoké ochranné faktory SPF 30
  • iné zvláštne opatrenia nie sú nutné, podrobnosti Vám podá kozmetička
 


Salón Margret, Štúrova 14, 010 01 Žilina
tel.: 0902 401 611, 0915 564 200
mail: info@margret.sk, www.margret.sk