Beauty Salon Margret

Horúce letné dni sú v plnom prúde. Mnohé z nás majú už letnú dovolenku za sebou, iné ju ešte len plánujeme. Leto je aj časom slnenia, kúpania sa v mori či na kúpaliskách.


I keď sú tieto dni krásne a akési bezstarostnejšie, naša pokožka dostáva poriadne zabrať. Ako sa teda o ňu starať, aby sme si ju udržali krásnu, zdravú a sviežu počas celého leta i po ňom?


Aby sme predišli nadmernému vysúšaniu pokožky v lete, je dôležité podstúpiť každé 3-4 týždne profesionálne ...

elektrokozmetické hydratačné ošetrenie pleti počas leta


Krok číslo 1: odlíčenie a vyčistenie pleti pleťovým mliekom a pleťovou vodou (na daný typ pleti)


Krok číslo 2: základným krokom ošetrenia pokožky je exfoliácia (za pomoci enzymatického peelingu, alebo zmäkčujúcej medovej masky), ktorou sa odstránia odumreté bunky a zabráni sa tak upchávaniu pórov a zároveň sa stimuluje tvorba nových, zdravých a životaschopných buniek.


Krok číslo 3: spevnenie a hydratácia pokožky za pomoci ultrazvuku (pracuje na princípe veľmi jemných vysokofrekvenčných vibrácií, ktoré sú generované s rýchlosťou až 25 000 pulzov za sekundu), pri tomto programe dochádza k mikromasáži bunečných štruktúr, zlepšeniu mikrocirkulácie krvi, zrýchleniu bunečnej obnovy, výživné a hydratačné zložky kozmetických prípravkov a sér prenikajú do hlbších vrstiev pokožky.


Krok číslo 4: Iontoforéza – aplikácia iontov kozmetických prípravkov podľa polarity (+/-) S použitím iontoforézy ošetrenie umožňuje prienik aktívnych látok kladných iónov a záporných iónov hydratačných zložiek do pokožky. Súčasne aktívna ultrazvuková funkcia zabezpečuje maximalizáciu efektivity.


Krok číslo 5: ošetrenie pleti laserom s kombináciou vysokohydratačného gélu  je dnes jednou z najúčinnejších a najefektívnejších metód hĺbkovej hydratácie, regenerácie ochabnutej pokožky vystavenej slnečným lúčom. Pôsobením laseru sa zvyšuje prietok krvi v bunkách a tým dochádza k lepšiemu okysličeniu, detoxikácii a regenerácii pokožky. Počas tohto aktívneho stavu buniek sa zlepšuje jednak prienik látok obsiahnutých v kozmetických prípravkoch a sér do hlbších vrstiev pleti, čím sa zvyšuje ich účinnosť a zároveň tiež dochádza k stimulácii kolagénu a k novotvorbe vlákien zaručujúcich pružnosť kože. 


Krok číslo 6: aplikácia krému na daný typ pletiSalón Margret Vám prezradí tipy, triky aj mýty o tom, čo v lete našej pleti prospieva a čo jej naopak ubližuje.


S prichádzajúcim letom treba na slnečné lúče pripraviť aj pleť a najmä, nastaviť tú správnu starostlivosť. Pobyt v klimatizovaných priestoroch, vyššia prašnosť v uliciach, ostré slnko, to všetko spôsobuje, že pleť je v lete absolútne dehydrovaná.


Správne čistenie: čistenie ráno aj večer produktmi vhodnými pre konkrétny typ pleti je prvým krokom k úspechu. Aby naša pleť dokázala prijať všetky účinné látky, musí byť dokonale vyčistená.


Hydratácia: ďalším dôležitým krokom v starostlivosti o pleť v lete je hydratácia. Používajú sa hydratačné krémy, hydratačné séra aj krémy s SPF faktorom. Raz týždenne určite pleti prospeje aj peeling, ktorý odstráni odumreté kožné bunky. Výnimkou je iba pleť s akné. Obavy mnohých žien z peelingu v lete sú neopodstatnené. Veľa žien sa tejto činnosti v lete vyhýba, pretože žije v domnienke, že peelingom si odstráni opálenie. Je to však iba mýtus, pretože melanín, kožné farbivo, máme oveľa hlbšie v pokožke a nie na jej povrchu, preto si opálenie určite nezmyjeme.


Krémovanie: na bežný deň by sme si na vyčistenú pleť mali nanášať krém s SPF faktorom od 15 do 50 alebo hydratačný krém, prípadne sérum a až potom nanášať mejkap. Na mastnejší typ pleti postačí hydratačné sérum, na suchú pokožku odporúčam hydratačný krém. Špeciálna je kategória pleti s pigmentovými škvrnami. Na tú treba aplikovať krém s faktorom 50. Nikdy krémy s SPF faktormi nepoužívajte na noc, pretože by ste svoju pleť zbytočne zaťažili.


Osviežovanie: počas skutočne horúcich dní odporúčame osviežovanie termálnou vodou v rozprašovači. Samozrejmosťou je aj príjem dostatočného množstva tekutín, ktorých nedostatok sa často podpisuje práve na našej pokožke alebo aj vlasoch. V letnom období odporúčam hydratačné ošetrenie, pri ktorom pokožka dostáva svoj „pohár vody“ a je dokonale pripravená na slnenie a slnečné lúče. Po takomto ošetrení sa dokáže hydratácia pleti zvýšiť až o 75 percent.


Domáca starostlivosť: je dôležitá, pleť však raz do mesiaca potrebuje aj profesionálne elektrokozmetické hydratačné ošetrenie pleti počas leta, ktoré Vám ponúka Váš salón Margret za cenu 25€ Ošetrenie trvá 45 minút
Výsledok je viditeľný ihneď po ošetrení
Pracuje sa s profesionálnou kozmetikou značky Syncare a Phyrisl
Ošetrenie je ideálne opakovať raz za tri-štyri týždne
Vhodné pre ženy aj pre mužov

 

 


Salón Margret, Štúrova 14, 010 01 Žilina
tel.: 0902 401 611, 0915 564 200
mail: info@margret.sk, www.margret.sk