Beauty Salon Margret

Depilácia tela a tváre - PhD systém 

Chĺpkami zarastená pokožka vyzerá jednoducho neesteticky a ani reči o prirodzenej kráse a o tom, že príroda vie, prečo nám dala ochlpenie, na tomto fakte nič nezmenia. "chlpatá pokožka je najväčšia chyba ženskej krásy" 

PhD voskovací systém - ponúka profesionálnu, hygienickú, rýchlu, jednoduchú, čistú a menej bolestivú metódu odstránenia chĺpkov s dobrým pocitom a bezpečnosťou pre každú klientku či klienta. Každý z nás sa chce rýchlo a na dlho zbaviť nažiadúceho ochlpenia bez rizika prenosu infekčných chorôb, ktoré hrozia pri použití rollónov. PhD voskovací systém nie je žiadny špachtlový alebo rolónový systém. Je na svete jediným voskovacím systémom s jednorazovými aplikátormi. Každý jeden, vo výrobe osobitne balený aplikátor, je otvorený a umiestnený na tubu s vysokokvalitným voskom priamo pred každou novou klientkou, čím je zabezpečená hygiena a eliminované riziko kontaminácie.

Prednosti PhD hovoria sami za seba:

   • žiadna zalepená zákazníčka alebo silný zápach z voskov
   • žiadny príliš horúci alebo príliš studený vosk
   • žiadne horúce špachtle
   • maximálný zákaznícky komfort, zníženie podráždenia pokožky
   • vysoko kvalitný medový a Tea-Tree vosk v tube, ktorý je textúrou jemnejší a šetrnejší k depilovanej pokožke
   • nestrháva z pokožky vrchnú časť epidermy, šetrne odstraňuje nežiadúce chĺpky z folikúl
   • špeciálne prípravky pre depilačné ošetrenie pred a po aplikácii

Hormóny a zase hormóny
Väčšina takýchto porúch sa týka hlavne kolísajúcej hormonálnej hladiny. Obyčajne, tmavé ženy zarastajú viac ako blondínky. Nadmerné ochlpenie v oblastiach nad hornou perou, na zadku či vnútorných stehnách je u žien značne chúlostivá záležitosť. Takéto „mužatky“ majú v tele priveľa mužských pohlavných hormónov.

V čom je hlavný problém?
Na vine je údajne syndróm polycystických vaječníkov alebo nejaké endokrinologické ochorenie, ktoré ovplyvňujú rast vlasov a chlpov na tele.

Nadmerné ochlpenie môže byť však aj zdravotný problém. Poruchy menštruačného cyklu, nadmerná produkcii testosterónu sa môže prejaviť kožnými problémami ako vznikom akné, ale aj tým, že chlpy začnú rásť na prsiach okolo bradaviek. Najťažšou formou nadmerného ochlpenia je hirzutizmus. Prejaví sa vtedy, keď je v ženskom tele príliš veľa mužských pohlavných hormónov a chlpy rastú tam, kde zväčša rastú mužom.

Ak chlpy rastú úplne všade, ide o hypertrichózu, ktorá má tiež rôzne formy od ľahších až po tie najťažšie. Týchto extrémnych prípadov je veľmi málo, vo väčšine prípadov sú chĺpky iba kozmetický problém. Nemusíte preto hneď siahať po žiletke, ktorá by terapiu odstraňovania nežiaducich chĺpkov len zbytočne skomplikovala. Lekár po určení diagnózy nasadí hormonálnu liečbu. Stav sa upraví pri vhodnom type antikoncepcie.

Ochlpenie či chĺpky patria k človeku bez ohľadu na to, či sa nám to páči, alebo nie. Plnia totiž ochrannú funkciu pokožky pred vonkajšími vplyvmi a napomáhajú v lepšom absorbovaní potu. Ak máte pocit, že vaše ochlpenie nie je celkom prirodzené, pátrajte po príčine jeho vzniku.
 

 


Salón Margret, Štúrova 14, 010 01 Žilina
tel.: 0902 401 611, 0915 564 200
mail: info@margret.sk, www.margret.sk